Archiwum 1, 2

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie Morbi Samorząd uczniowski

GÓRA GROSZA


W listopadzie i grudniu w szkole zbieramy „grosiki’ dla dzieci, które z różnych powodów nie wychowują się we własnych rodzinach. Akcja jest już kolejną, a organizują ją uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Skarbonki wystawione na korytarzu zapełniają się pieniążkami i czekają na więcej. Nawet najmłodsi wiedzą, że warto pomagać i chętnie wrzucają najdrobniejsze monety. Po zakończeniu zbierania, pieniążki policzymy, a klasa, która zbierze ich najwięcej  otrzyma nagrodę! Zachęcamy wszystkich do tej wielkiej ogólnopolskiej akcji zbierania małych pieniążków.


Opiekun: Izabela Świerczyńska

W KALENDARZU „ŚWIĄT NIETYPOWYCH” 15 GRUDNIA

OZNACZONY JEST JAKO DZIEŃ HERBATY


SAMORZĄD UCZNIOWSKI POSTANOWIŁ WYKORZYSTAĆ TĘ OKAZJĘ I UPRZYJEMNIĆ TEN DZIEŃ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ. KLASY IV-VI ZAPRASZAMY WE WTOREK NA 1., 2. I 3. PRZERWIE DO STOŁÓWKI, GDZIE BĘDZIECIE MOGLI SKOSZTOWAĆ TEGO SZLACHETNEGO TRUNKU.

NA UCZNIÓW KLAS I – III CZEKAĆ BĘDZIEMY Z CIEPŁĄ, AROMATYCZNĄ HERBATKĄ NA 2. I 4. GODZINIE LEKCYJNEJ RÓWNIEŻ W STOŁÓWCE.

ZAPRASZAMY!


DZIEŃ HERBATY

Nie ma nic przyjemniejszego niż łyk ciepłej owocowej herbaty i ciasteczko w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy. Dzięki uczniom działającym w samorządzie wszyscy mogliśmy się zrelaksować pomiędzy lekcjami, częstując się tym aromatycznym napojem. Większość z nas zgodnie stwierdziła, że Dzień Herbaty powinien na stałe zagościć w naszym szkolnym kalendarzu! Polecamy tę formę relaksu i przypominamy, że 15 grudnia to dzień, w którym HERBATA GÓRĄ!


POMOC DLA FABIANKA

Jako przedstawiciele całej szkolnej społeczności, nie mogliśmy nie wziąć udziału w zaszczytnej akcji charytatywnej „POMOC DLA FABIANA”. Podczas zaledwie kilku dniu w szkole zabraliśmy prawie 300 zł oraz kolejne 360 zł podczas szkolnych jasełek i przeglądu kolęd i pastorałek. Pieniążki w całości przekazaliśmy mamie Fabiana. Cieszymy się, że okazaliście serce choremu chłopcu i mamy poczucie wielkiej satysfakcji, bo wiemy, że pomaganie jest fajne.


W związku z faktem, że podczas przerw zauważa się wiele sytuacji niebezpiecznych spowodowanych lekkomyślnym zachowaniem niektórych uczniów, członkowie Samorządu wyszli z inicjatywą zorganizowania konkursu „Na przerwach grzeczni – jesteśmy bezpieczni”. Będzie on odbywał się cyklicznie, począwszy od bieżącego miesiąca. Nauczyciele będą odnotowywać w specjalnym klasowym kalendarzu wszelkie przewinienia, zgodnie z regulaminem. Co miesiąc nagrodzone zostaną klasy, a także indywidualni uczniowie, którzy nie otrzymają tzw. „punktów karnych”. Mamy nadzieję, że działania te zmobilizują naszych kolegów i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa podczas przerw. Postarajcie się i bądźcie bezpieczni!!!


17 MARCA - ZIELONY DZIEŃ


Święty Patryk jest obok św. Mikołaja i św. Walentego najpopularniejszym świętym na świecie.

Jest on patronem Irlandii i jak głosi popularne powiedzenie, w dniu jego święta „everyone's Irish”, czyli wszyscy są Irlandczykami.

Symbolem św. Patryka i całej Irlandii jest trójlistna koniczynka SHAMROCK.  Skąd wzięła się koniczynka?

Według legendy Patryk użył trójlistnej koniczyny dla wyjaśnienia Irlandczykom istoty Trójcy Świętej.

17 marca jest dniem śmierci Patryka, dlatego w tym dniu przypada święto tego popularnego patrona. Z tej okazji czci się jego pamięć powszechną zabawą - tradycją stały się organizowane z tej okazji parady uliczne.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy.

W wielu krajach na świecie coraz popularniejsze staje się farbowanie znanych miejsc na zielono. I tak zobaczyć można zielone rzeki, ulice,

 a nawet wodospady.

My również 17 marca staliśmy się Irlandczykami i przeżyliśmy ten dzień na wesoło:

- ubraliśmy się wszyscy na zielono, lub z zielonym elementem. Klasa,  w której WSZYSCY mieli na sobie ten kolor to czwartaki. Dostaną za to punkty, które zasilą ich pulę w konkursie „Klasa z klasa”. Wśród uczniów młodszych na nagrodę zasłużyli Tropiciele z trzeciej „be” - dostaną cukierki :),

- częstowaliśmy się zieloną galaretką,

- szukaliśmy ukrytego przez zielonego skrzata skarbu – the pot of gold, czyli garnek złota odnalazł Dawid Nowak z klasy IV,

- malowaliśmy twarze w kąciku malarskim,

- nawet woda w toaletach była…zielona!

Wszystko w rytmach irlandzkiej muzyki, która rozbrzmiewała w czasie przerw.




Regulamin  Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Strącznie


Regulamin zawiera:

I. Postanowienia ogólne.

II. Organy Samorządu Uczniowskiego

III. Zadania Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

IV. Tryb przeprowadzania wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

V. Dokumentacja Samorządu Uczniowskiego.

VI. Postanowienia końcowe.

Czytaj dalej…



regulamin SU SP Strączno.pdf

Weź udział – oddaj głos

Sam wybierz swój samorząd!


Wybory przedstawicieli samorządu uczniowskiego


TERMIN:

30 września 2016r.


LOKAL WYBORCZY:

sala gimnastyczna


„SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS”


To  ogólnopolska akcja, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego.  Właśnie takie - demokratyczne wybory będą już wkrótce przeprowadzone w naszej szkole!


Demokratyczne wybory, czyli takie, w których:


W wyniku demokratycznych wyborów prezydium SU tworzą:

Maciej Pawlisz- przewodniczący SU

Miłosz Gąsiorowski - zastępca przewodniczacego SU

Amelia Steciak- sekretarz SU


ŻYCZYMY SUKCESÓW!

Refleksje uczniów:

“Moim zdaniem zabawa andrzejkowa, która odbyła się w naszej szkole dnia 24.11.2016r.  w czwartek, była super! Myślę, że pomysł ze zrobieniem zabawy na świetlicy / stołówce był bardzo dobry.

Na andrzejkach nie brakowało niczego! Było tam pyszne ciasto, napoje oraz słodycze. Było również mnóstwo konkursów, tańców i dobrej zabawy. Była to jedna z najlepszych zabaw w szkole od czasu, kiedy do niej uczęszczam. Bardzo lubię takie spotkania, ponieważ na każdej zabawie dowiaduję się czegoś nowego i pozytywnego o członkach mojej klasy oraz całej szkoły. Nauczyciele, którzy uczą w mojej szkole, bardzo starają się, aby te spotkania były jak najlepsze i co roku było na nich coś innego, nowego (są najlepsi pod słońcem). Zapomniałam dodać, że na andrzejkach pojawiły się wróżby, które wróżyły najlepsze cyganki / wróżki na całej ziemi!

 Moim zdaniem niczego nie brakowało tegorocznej zabawie andrzejkowej i mam nadzieję, że w następnym roku będzie tak samo fajna!  Samorząd Uczniowski wymyśli pewnie następne superzabawy!”

Autor: Amelia Steciak, klasa VI